Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyInstagram vylepšuje funkčnost, možnost sdílet video už umí i přístroje s Androidem...

Instagram vylepšuje funkčnost, možnost sdílet video už umí i přístroje s Androidem Ice Cream Sandwich

Vývojáři aktualizovali oficiální aplikaci Instagram pro mobilní přístroje s operačním systémem Android. Verze 4.1.2 přináší vylepšení zejména v oblasti krátkých videí. Novinkou je konkrétně možnost importovat videa přímo z knihovny – uživatelé tak mohou použít i jiné záběry, než ty pořízené v aplikaci.

Možnost vkládat a sdílet video si počínaje novou verzí Instagramu mohou užívat také majitelé přístrojů se starším Androidem 4.x Ice Cream Sandwich. Aplikace až doposud podporovala pouze smartphony a tablety s nejnovějším systémem Jelly Bean.

Instagram získal podporu videí na konci června. Během prvních 24 hodin uživatelé nahráli na servery přes 5 000 000 klipů. V jeden okamžik bylo zaznamenáváno dokonce 40 hodin obrazového materiálu za minutu.

Uživatelé mají k dispozici třináct filtrů, kterými klipy mohou upravovat. Maximální délka záznamu je omezena na patnáct sekund, minimem jsou čtyři sekundy.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře