Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyInstagram má 300 milionů aktivních uživatelů, předběhl Twitter

Instagram má 300 milionů aktivních uživatelů, předběhl Twitter

Jednu z nejpopulárnějších sociálních služeb pro sdílení fotografií využívá už více než 300 milionů aktivních uživatelů. Instagram tak předběhl sociální síť Twitter, kde je zaregistrováno 284 milionů uživatelů, uvedla agentura Reuters.

Služba Instagram funguje čtyři roky a počet 200 milionů uživatelů překročila v březnu. Zajímavé je, že polovinu (tedy 100 milionů) uživatelů nabrala za pouhých devět měsíců.

Může za to jistě postupné uvádění nových funkcí. Nedávno došlo k doplnění stránky s označením Explore a záložky Lidé. Poslední důležitou novinkou je zavedení symbolu „ověřeno“ u účtů celebrit a známých značek. V souvislosti s tím dochází postupně k rušení falešných účtů, které na slavných jménech parazitovaly.

Vývojáři na svém blogu dále uvedli, že uživatelé denně přes Instagram sdílejí více než 70 milionů fotografií a videí. Ze Spojených států je zhruba třetina procent uživatelů. Velmi oblíbená je služba především u fotografů, v módním světě a mezi teenagery.

Instagram koupil Facebook letos v dubnu. Cena akvizice se vyšplhala na miliardu dolarů. Pro Facebook se jednalo o největší akvizici, jakou kdy ve své krátké historii uskutečnil.

instagram

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře