Pátek, 28 června, 2024
DomůNovinkyInnoApps Challenge: Nová soutěž pro vývojáře mobilních aplikací pro Windows Phone

InnoApps Challenge: Nová soutěž pro vývojáře mobilních aplikací pro Windows Phone

Nová soutěž vyzývá mladé vývojáře k návrhu mobilních aplikací pro operační systém Windows Phone. Soutěž, která byla před několika dny oficiálně vyhlášena v Bruselu, je společnou iniciativou Huawei, přední softwarové společnosti Microsoft a Evropského fóra mladých inovátorů (EYIF).

Soutěže nazvané „InnoApps, Huawei Apps Developers European Challenge, Powered by Microsoft“, se mohou účastnit studenti vysokých škol a mladí profesionálové do 27 let, přičemž podmínkou je bydliště na území EU.

Soutěžní příspěvky se přijímají do 8. září 2013. K slavnostnímu předání cen dojde na ceremoniálu v Bruselu během Globálního týdne podnikání, který se koná od 18. do 24. listopadu 2013.

Výherce první ceny získá 5000 eur a plnou obchodní podporu při uvádění aplikace na mobilní trh, která zahrnuje pomoc při další propagaci aplikace a další podporu mladých podnikatelů. Vývojáři, kteří se umístí na prvním a druhém místě, a také nejlepší vývojářka (obdrží speciální Female Developer Prize), pojedou se společností Huawei na exkurzi do inovačních středisek v Číně.

Huawei

Aplikace těchto vývojářů, společně s aplikací vítěze hlasování publika, získají propagaci v obchodu Microsoft Windows. Šest finalistů získá technické a marketingové poradenství na workshopu v Bruselu a také propagaci na webových stránkách pořadatelů. Tito finalisté a šest dalších rovněž obdrží mobilní telefon Huawei.

Software pro vývoj a testování aplikací si studenti mohou zdarma stáhnout na www.dreamspark.com. Zdroje informací a bezplatné elektronické kurzy pro mladé vývojáře jsou zde: http://www.microsoftvirtualacademy.com.

Více informací najdete na: www.innoapps.eu

156Zdroj: TZ Huawei

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře