Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyInfografika: Jaký smartphone vydrží nejdéle na jedno nabití?

Infografika: Jaký smartphone vydrží nejdéle na jedno nabití?

Lifestylový magazín Which? se rozhodl otestovat nejpopulárnější smartphony včetně špičkových Galaxy S4 a iPhone 5. Redaktoři se zaměřili na výdrž baterie při různých činnostech – při volání, v rámci připojení k internetu a surfování na webu a také na dobu nabíjení baterií jednotlivých modelů na plnou kapacitu.

Časopis porovnal baterie smartphonů Apple iPhone 5, Nokia Lumia 920, BlackBerry Z10, HTC One, Sony Xperia Z, Google Nexus 4 a Samsung Galaxy S4.

Právě nový Samsung vyšel z testu nejlépe ze všech.

Při prohlížení webu dosáhl na hodnotu 405 minut, telefonovat s ním je možné dokonce po dobu 1051 minut. Naproti tomu nejhůře dopadly modely Nokia Lumia 920 a Apple iPhone 5.

Oba přístroje však mizernou výdrž kompenzují nejrychlejším nabíjením ? telefon Apple se dokáže nabít na plnou kapacitu za 141 minut, Lumii to trvá o 11 minut déle (152 minut).

BaterieZdroj: LandofAndroid

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Nevím jistě ale mám pocit že pokud má baterka malou výdrž(kapacitu) tak se i rychleji nabíjí a pokud dává nabíječka proud třeba 2 A (ampér) tak logicky nabije baterku která má 6000 mAh (miliampérhodin) za 3 hodiny že 😀 protože 6/2=3 🙂

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře