Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyInfografika: Jak lidé používají jejich smartphone k hledání zaměstnání

Infografika: Jak lidé používají jejich smartphone k hledání zaměstnání

Chytré telefony (z anglického smartphones) se v průběhu několika posledních let staly zařízeními, které nám ulehčují práci a díky nimž jsme nepochybně také mnohem produktivnější, zejména pokud jsme v pohybu a na cestách.

Jak potom dokládá nejnovější studie analytické agentury Kelton Research, přibližně 86 procent majitelů těchto zařízení ve Spojených státech amerických jejich prostřednictvím hledá také nová zaměstnání.

23 procent lidí nečeká na to, až přijde večer domů, aby mohlo rozeslat své životopisy z počítače, nýbrž své Curriculum Vitae odesílá firmám ze svého smartphonu. 19 procent lidí pak hledá práci prostřednictvím sociálních sítí, jakými jsou Facebook, Twitter nebo LinkedIn.

Lidé si smartphony pochvalují především kvůli tomu, že se při hledání zaměstnání mohou nacházet prakticky kdekoli a zmiňují také možnost okamžité odpovědi.

Na druhou stranu si poměrně dost uživatelů stěžuje na špatnou optimalizaci některých webových stránek a také na to, že se ze smartphonů nepříliš dobře vyplňují obsáhlé dotazníky. V tomto případě jsou na tom o něco lépe majitelé tabletů, např. iPadu či Galaxy Tabu 10.1.

A co vy? Použili jste někdy svůj smartphone/tablet k hledání zaměstnání, nebo raději dáváte přednost vyplnění papírové žádosti a přímému kontaktu se svým potenciálním zaměstnavatelem? Dejte nám vědět v diskuzi.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře