Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyInfografika: Historie malware v mobilech v letech 2004 až 2015

Infografika: Historie malware v mobilech v letech 2004 až 2015

Malware již dávno není hrozbou pouze pro stolní počítače nebo laptopy. S narůstající „inteligencí“ chytrých mobilních telefonů se na ně začaly množit útoky a dnes existují například na Android už dva miliony druhů malware a potenciálně nechtěných aplikací.

Jedná se o stále sofistikovanější způsoby, jak z mobilních přístrojů ukrást citlivá data, jako jsou autentizační čísla mobilních bankovních transakcí (mTAN) nebo přístupové údaje a kontakty. Do hledáčku hackerů tak přibyla další zařízení, přes která je možné v případě nepozornosti a nedostatečné ochrany připravit lidi o peníze i soukromí.

Společnost Sophos, zabývající se bezpečností IT včetně ochrany mobilních zařízení, představila historický přehled nejvýraznějších mobilních hrozeb od prvních červů napadajících telefony se Symbian OS až po malware útočící na dnešní Android zařízení.

0615_Historie-mobilních-hrozeb-timelineZdroj: Sophos

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře