Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyIndický prezident představil nejlevnější tablet na světě, Aakash 2 stojí jen 400...

Indický prezident představil nejlevnější tablet na světě, Aakash 2 stojí jen 400 korun

Jeho účelem je přinést nejchudším vrstvám v obrovské asijské zemi lepší přístup ke vzdělání. Indický prezident Pranáb Mukherdží jej široké veřejnosti oficiálně představil včera. Aakash 2 se studentům bude prodávat za dotovanou cenu 20 dolarů.

Ostatní zájemci za jeho komerční verzi, UbiSlate 7C+, zaplatí zhruba čtyřnásobek. Patrně nejlevnější tablet na světě je vybaven jednojádrovým procesorem s frekvencí 1,0 GHz a sedmipalcovou obrazovkou. 4 gigabajty uživatelské paměti doplňuje 512 MB operační paměti.

V tabletu je integrovaný modul WiFi a také VGA kamerka, která poslouží k videohovorům. Aakash 2 k velkému překvapení běží na operačním systému Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich. Jeho baterie s kapacitou 3000 mAh jej vydrží pohánět 180 minut, to jest 3 hodiny.

Tablet bude nejprve dostupný v pilotním projektu v počtu jedno sto tisíc kusů. V příštích měsících pak indická vláda počítá s dalšími dodávkami. Aakash2 vyvinula a vyrobila nepříliš známá firma DataWind.

Aakash 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře