Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyIdeální velikost displeje smartphonu je 4,7 palce, tvrdí průzkum

Ideální velikost displeje smartphonu je 4,7 palce, tvrdí průzkum

Jak velký je příliš velký? A jaká úhlopříčka smartphonu je ta nejoblíbenější? Na tyto otázky se rozhodla odpovědět společnost DeviceAtlas a tak uspořádala rozsáhlý průzkum. Výsledek je celkem předvídatelný.

Když se zamyslíme nad tím, který výrobce smartphonů je na světě nejoblíbenější (a jaké že to vyrábí smartphony), na otázku o nejoblíbenější úhlopříčce smartphonu dostanete spolehlivou odpověď. Ano. Nejoblíbenějším výrobcem je společnost Apple, nejprodávanějším smartphonem iPhone 6 a iPhone 6s a nejoblíbenější úhlopříčkou tudíž 4,7 palců. S touto odpovědí pak koresponduje nejoblíbenější rozlišení, jímž je 750 × 1334 pixelů. Zajímavější tak nakonec bude sledovat, jaké velikosti displejů a rozlišení se v žebříčku umístily dále.

Druhou nejoblíbenější velikostí displeje je 5 palců. Druhým nejoblíbenějším rozlišením pak 1920 × 1080 pixelů.

O něco méně jsou rozšířené 4,5palcové a 4,3palcové smartphony a smartphony s ještě menšími úhlopříčkami. Pokud však spočítáme celkový objem smartphonů pod 5 palců, dopracujeme se k většinovému podílu.

Pokud vás zastoupení velikostí displejů a rozlišení zajímá, prohlédněte si grafy níže. Tyto grafy ukazují situaci v jednotlivých zemích světa.

Průzkum vycházel z dat sesbíraných z analytických programů, které sledují webové stránky.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/pruzkum1/“/]

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/pruzkum2/“/]

Zdroj: Phone Arena

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře