Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyIBM spouští novou komunitu vývojářů „internetu věcí“

IBM spouští novou komunitu vývojářů „internetu věcí“

Společnost IBM oznámila spuštění nové komunity developerWorks Recipes, díky které se vývojáři – a to jak ti začínající, tak zkušení profesionálové – snadno a rychle naučí připojovat ke cloudu zařízení, která jsou součástí tzv. internetu věcí (IoT), a využívat data získaná z takto připojených zařízení.

Členové komunity developerWorks Recipes se mohou připojit k platformě IBM Bluemix (fungující na principu „platforma jako služba“) a využít návody, které krok za krokem vysvětlují vkládání pokročilých analytických nástrojů a nástrojů pro strojové učení do zařízení a aplikací v rámci IoT.

Díky tomu budou moci například:

– pochopit výkon auta na základě analýzy dat z diagnostického systému umístěného ve vozidle;
– propojit monitorování stavu stroje v reálném čase se systémem asset managementu od IBM, což umožní sledovat v podstatě cokoliv – od stavu spotřebičů v domácnosti až po kontrolu kol železničních vagonů;
– identifikovat trendy a hledat řešení častých problémů prostřednictvím grafického znázornění historických dat a dat získávaných v reálném čase ze zařízení, která jsou součástí IoT.

Podle prognózy poradenské společnosti Gartner, Inc. by mělo být v roce 2015 k IoT připojeno 4,9 miliard zařízení, tedy o 30 % více než v roce 2014. Do roku 2020 by pak počet připojených zařízení měl dosáhnout hranice 25 miliard.

Komunita IBM developerWorks Recipes je v současné době otevřená pro všechny, kdo chtějí využít stávající obsah IoT, vytvářet nový obsah a sdílet jej s celou komunitou.

The-Internet-of-Things-675x338xZdroj: IBM TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře