Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyHudební služba Apple Music má 45 milionů platících uživatelů

Hudební služba Apple Music má 45 milionů platících uživatelů

Již více než tři roky uplynuly od chvíle, kdy společnost Apple spustila vlastní streamovací službu zvanou jednoduše Music, jejímž prostřednictvím nabízí lidem hudbu. Podle nejnovějších statistik se Music těší stále větší popularitě. Aktuálně službu celosvětově používá přes 45 milionů platících uživatelů. Zhruba dalších pět až deset milionů uživatelů pak zkouší její bezplatnou verzi.

Nejvíce uživatelů Apple Music pochází ze Spojených států amerických, kde si službu předplácí více než 20 milionů lidí. V drtivé většině přitom jde o majitele zařízení s nakousnutým jablkem ve znaku.

Služba Music necílí pouze na zařízení s Apple. Kromě iPadů, Maců a iPhonů ji je možné používat také na počítačích s operačním systémem Windows prostřednictvím aplikace iTunes nebo mobilech a tabletech s Androidem.
Služba je v rámci celé Evropy zpoplatněna následovně: studentský tarif měsíčně přijde na 69 korun, individuální tarif na 149 korun a za rodinný paušál každý měsíc zaplatíte 229 korun.

Ve Spoejnýchz státe, tedy ve své domovině, je dnes Apple Music nejpopulárnější streamovací služba, když zde dokonce předběhla i celosvětovou jedničku, kterou je švédské Spotify.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře