Pondělí, 13 května, 2024
DomůNovinkyHuawei zvyšuje tržby, za kvartál dodal zákazníkům 59 milionů chytrých telefonů

Huawei zvyšuje tržby, za kvartál dodal zákazníkům 59 milionů chytrých telefonů

Huawei oznámil své obchodní výsledky za první čtvrtletí letošního roku. V něm výrobce dosáhl tržeb ve výši 179,7 miliardy juanů (téměř 612 miliard korun), což představuje meziroční nárůst o 39 %. Čistý zisk společnosti byl o osm procent vyšší, což je o něco více než ve stejném období loňského roku.

Podle Huaweie bude letošek rokem rozsáhlého nasazení 5G po celém světě. Obchodní skupina Carrier Business Group si od toho slibuje nebývalé možnosti růstu. Huawei podepsal do konce března 2019 na 40 obchodních smluv pro 5G s předními světovými operátory a rozeslal po celém světě více než 70 tisíc základnových stanic pro 5G.

Skupina Huawei Enterprise Business Group spustila také v prvním čtvrtletí svou digitální platformu a novou strategii Huawei Inside, v rámci které nasadila první přístupový bod Wi-Fi 6 s podporou 5G na světě.

V prvním kvartálu 2019 dodal Huawei do obchodů 59 milionů smartphonů. Bližší údaje však již firma neposkytla. Huawei je největším světovým výrobcem telekomunikačních zařízení a patří mezi tři nejúspěšnější prodejce smartphonů v globálním měřítku. Podnik je mimo dodává mobilní sítě a další infrastrukturu pro české mobilní operátory.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře