Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyHuawei zvýšil letos tržby o 18 %, i přes masivní tlak ze...

Huawei zvýšil letos tržby o 18 %, i přes masivní tlak ze strany USA

Čínská společnost Huawei navzdory enormnímu tlaku ze strany USA, které čínského giganta v květnu zařadily na takzvanou černou listinu, protože ho podezírají ze špionáže pro vládu v Pegingu, zvýšila v letošním roce tržby přibližně o 18 procent.

„Zvýšení tržeb na 850 miliard juanů je o něco horší výsledek, než jsme původně předpokládali,“ uvedl ve zprávě zaměstnancům a zákazníkům Huawei jeho šéf Eric Xu Zhijun. Loni koncern zvýšil tržby o 19,5 %.

Huawei je největší dodavatel síťového vybavení na světě a druhý největší výrobce smartphonů. Koncern má však za sebou těžký rok. USA ho totiž umístily na černou listinu a označily za možnou hrozbu pro národní bezpečnost. To způsobilo, že firma může jen v omezené míře obchodovat s americkými společnostmi a nemá přístup k důležitým technologiím, jako např. ke službám Google, což v podstatě zamezilo uvádění nových telefonů Huawei s operačním systémem Android.

Xu přitom očekává, že v dohledné době se nic nezmění a podnik zůstane na černé listině i během roku 2020. „Naší prioritou je přežití,“ dodal.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře