Pondělí, 24 června, 2024
DomůRecenzeHuawei Watch: Nejkrásnější chytré hodinky s Android Wear

Huawei Watch: Nejkrásnější chytré hodinky s Android Wear

Huawei je dalším z mnoha výrobců smartphonů, kteří neodolali nadějnému segmentu chytrých hodinek. Na veletrhu IFA v Berlíně firma představila svůj první přírůstek s názvem Watch, který vyhlíží opravdu velmi luxusně a na první pohled připomíná klasické hodinky švýcarského stylu. Tomu však odpovídá cena.

Ciferník Huawei Watch dosahuje průměru 42 mm, tedy tradiční velikosti běžných náramkových hodinek, což bude vyhovovat nejedné pánské ruce. Řemínek má šířku 22mm a zahrnuje vzory z nerezové oceli, růžového zlata, černé oceli nebo hnědou a černou kůži. Náramky jsou snadno vyměnitelné za jakékoliv klasické řemínky s 18mm očkem.

Po stránce hardwaru byl použit čip Qualcomm Snapdragon s 1,2GHz procesorem, jemuž je k dispozici 512 MB RAM, na data je pak připraveno 4 GB paměti. 1,4palcový dotykový AMOLED displej chráněný proti poškrábání safírovým sklíčkem má rozlišení 400 × 400 pixelů a hustotu zobrazení 286 ppi při kontrastním poměru 10 000:1. Do luxusně zpracovaného těla hodinek se vešel také senzor srdečního tepu, který je lehce vystouplý pro ještě těsnější kontakt s pokožkou a přesnější měření. Najdeme tu i šestiosý pohybový senzor s gyroskopem a akcelerometrem zase pomáhá sledovat aktivitu uživatele a dokáže rozeznat různé druhy pohybu jako chůzi, běh nebo šplhání po skalách.

2 1

Huawei Watch běží na systému Android Wear a umožňují svým nositelům být neustále ve spojení. Upozorní je na příchozí hovory, textové zprávy nebo e-maily. Přehrávání hudby lze spustit hlasovým příkazem, stejným způsobem mohou uživatelé ovládat navigaci. Praktická je rovněž funkce pro vyhledání ztraceného telefonu. Díky poslední verzi systému Android Wear jsou hodinky vhodné jak pro uživatele mobilů s Androidem, tak pro majitele iPhonů.

V České republice mají být Huawei Watch dostupné v listopadu. Předpokládaná cena by se měla pohybovat od 10 899 Kč včetně DPH (stříbrné s koženým páskem) až po 21 799 Kč včetně DPH (zlaté s ocelovým náramkem). Dostupnost jednotlivých modelů v ČR teprve bude upřesněna.

Technické specifikace Huawei Watch:

Displej: 1,4palcový AMOLED displej, rámeček 0,6 mm, rozlišení 400 400 pixelů a 286ppi, safírové sklíčko proti poškrábání
Tloušťka ciferníku: 11,3 mm
OS: Android 4.3 a vyšší, iOS8.2 a vyšší, podpora aktualizací OTA
Konektivita: Bluetooth 4.1 BLE, maximální dosah Bluetooth 10 m, WiFi
Paměť: 512 MB RAM + 4 GB Flash
Baterie: 300mAh, 1,5 dne výdrž (32 hodin activity a 8 hodin spánku), čas dobíjení 75 minut
Odolnost proti vodě: IP67
Senzory: gyroskop, akcelerometr, sensor srdeční činnosti (PPG), barometr
Funkce: oznámení (hovory, SMS zprávy, emaily, SNS, Google Hangout), hlasová interakce, Google now, mapy, sports and health, přehrávání hudby, aplikace z Google Play Store

sd

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Krásné, ale jako všechny ostatní i tyto hodinky zabíjí tragická výdrž baterie.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře