Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyHuawei uvádí na trh nové produkty využívající systém HarmonyOS 2.0

Huawei uvádí na trh nové produkty využívající systém HarmonyOS 2.0

Společnost Huawei dnes představila řadu nových produktů pracujících v operačním systému HarmonyOS 2.0, který uživatelům otevírá bezproblémové a skutečně chytré prostředí napříč zařízeními a za všech situací.

„Jeden za všechny, všichni za jednoho. Žijeme ve světě, kde jsou všechny věci propojené a chytré. Ani jeden z nás nezůstane tímto světem nedotčen,“ říká Richard Yu, výkonný a generální ředitel společnosti Huawei Consumer Business Group. „Spuštění našeho HarmonyOS a produktů poháněných tímto průlomovým systémem je dalším příkladem našeho úsilí o poskytování té nejlepší možné uživatelské zkušenosti s perspektivním přístupem.“

I když v našich životech figuruje více chytrých zařízení než kdy jindy, jejich využívání často není chytré. Uzavřené systémy mají tendenci komplikovat vzájemné propojení a operace, což nakonec vede k roztříštěné uživatelské zkušenosti.

 

HarmonyOS byl navržený pro vyřešení tohoto problému. Coby operační systém nové generace pro chytrá zařízení poskytuje HarmonyOS společný jazyk pro připojení a spolupráci různých druhů zařízení a dává uživatelům pohodlnější, plynulejší a bezpečnější prostředí. Využívá distribuovanou technologii k oddělení a flexibilnímu nasazení systémového softwaru a kombinuje dříve nezávislá zařízení do soudržného a celostního Super Device. Volně využívá schopnosti svých komponentních zařízení na základě potřeb uživatele a přináší nový typ propojeného prostředí přes hardwarovou integraci a servisní widgety.

Na dnešním launchi uvedla společnost Huawei na trh řadu zařízení, jako jsou chytré hodinky nebo tablety poháněné systémem HarmonyOS 2, včetně řady HUAWEI WATCH 3 a HUAWEI MatePad Pro.

HUAWEI WATCH 3: Nezávislý chytrý asistent, který výkonem dožene váš smartphone

Zcela nová vlajková loď mezi smartwatch od Huawei, řada HUAWEI WACH 3, se stane chloubou vašeho zápěstí. Tyto stylové hodinky se zaoblenou skleněnou obrazovkou a pouzdrem z nerezové oceli 316L disponují rovněž zbrusu novou korunkou, která snímá různé úrovně tlaku a poskytuje haptickou zpětnou vazbu v reakci na dotek uživatele, díky čemuž se hodinky pohodlně nosí a snadno se ovládají. Řada HUAWEI WATCH 3 vám také umožní provádět nebo přijímat telefonní hovory a poslouchat hudbu sdílením stejného telefonního čísla a datového tarifu se smartphonem.

Jako první chytré hodinky běžící na HarmonyOS se řada HUAWEI WATCH 3 bez problémů integruje se smartphony Huawei a slouží jako multifunkční cestovní asistent. Funkce se přímo ze smartphonu „promítají“ na zápěstí, takže jsou všechny informace o cestě nebo telefonátu k dispozici na první pohled. Při cestě domů veřejnou dopravou vám hodinky i telefon připomenou, že se blížíte ke svému cíli. Už nikdy se nemusíte bát, že zmeškáte zastávku.[1]

HUAWEI WATCH 3 Series jsou profesionálním asistentem pro fitness a zdravý životní styl, který podporuje až 100 režimů cvičení. Hodinky jsou vybavené novým vysoce přesným teplotním senzorem, takže vůbec poprvé podporují měření tělesné teploty. Sledují také glukózu v krvi, detekují pád a obsahují funkci SOS, proto můžete smartwatch využít ke sledování svého zdraví v reálném čase. Využít je lze také k připomenutí důležitých drobností, na které se snadno zapomíná, například pitného režimu či braní léků.

Řada HUAWEI WATCH 3 disponuje také extrémně dlouhou výdrží baterie, která v případě HUAWEI WATCH 3 Pro vydrží ve smart módu 5 dní a při extrémně dlouhé výdrži 21 dní. HUAWEI WATCH 3 nabízí výdrž baterie 3 dny v chytrém režimu a 14 dní v režimu extrémně dlouhé výdrže baterie.

HUAWEI MatePad Pro: Nový posilovač produktivity, který posouvá kreativní hranice

Nový tablet HUAWEI MatePad Pro má nádherný 12,6palcový OLED FullView displej a 90% poměr obrazovky k tělu, což je nejvyšší ze všech tabletů, které jsou v současné době na trhu k dispozici. HUAWEI MatePad Pro, podporovaný vlastnostmi HarmonyOS pro správu distribuovaných dat a plánování úkolů, může bezproblémově spolupracovat se smartphony a počítači a zdvojnásobit vaši produktivitu a kreativitu v každé situaci, ať už jste u stolu v kanceláři nebo kreslíte na tabuli.

HUAWEI MatePad Pro také podporuje kooperaci mezi více počítači a mezi tabletem a počítači. Na MatePadu Pro lze také přetahovat souborů mezi zařízeními a vytvářet efektivnější výsledky této spolupráce.

Nový interaktivní zážitek: Snadnější a chytřejší používání než kdy dříve

Díky interakci více zařízení s HarmonyOS je jejich ovládání stejně snadné, jako kdybyste pracovali jen s jedním. Nový ovládací panel pro více zařízení podporuje jednoduchá a intuitivní připojení prostřednictvím funkce drag-and-integrate, která umožňuje uživatelům svobodně připojit zařízení na základě konkrétních scénářů.

Chcete-li například doma pozdě v noci sledovat film, stačí otevřít ovládací panel a přetáhnout ikonu inteligentní obrazovky na ikonu telefonu a film přeskočí z telefonu přímo na televizi. Pokud na sobě máte sluchátka HUAWEI FreeBuds 4, můžete přetáhnout ikonu sluchátek na ikonu telefonu, načež se film přehraje na vašem displeji a zvuk přesměruje přes vaše FreeBuds. A to je jen jeden příklad výhod Super Device.

Nové Centrum úloh pro více zařízení v HarmonyOS umožňuje aplikacím „cestovat“ mezi různými zařízeními podle libosti bez jejich instalace na každém z nich, takže jsou všechny funkce a služby k dispozici kdykoli a kdekoli. Na kterémkoliv zařízení, které je součástí systému Super Device, můžete vidět procesy spuštěné na všech ostatních zařízeních. Pokud potřebujete větší displej pro mobilní hraní, můžete jednoduše přejetím prstem nahoru a tím spustit obrazovku Overview, čímž přesunete hru do svého HUAWEI MatePad Pro a můžete pokračovat v zábavě.

Přehledné a snadné služby

Nová domovská obrazovka HarmonyOS je přehlednější a organizovanější než kdy dříve. Po aplikacích můžete přejet prstem nahoru a zobrazit Service Widgets, které nabízejí snadno přístupné informace nebo služby v reálném čase, aniž byste museli otevírat samotnou aplikaci. Je možné si přizpůsobit velikost widgetů služeb; klepnutím na aplikace a přejetím nahoru zobrazíte jejich widgety a klepnutím na libovolné volné místo na domovské obrazovce je skryjete. Service Widgets lze také použít pro přístup k atomovým službám, které lze snadno vyvolat a sdílet v Centru služeb, aniž byste museli cokoli stahovat nebo instalovat, což usnadňuje přístup k funkcím jako novinky (news).

Pokud jde o vzhled a dojem, krása inovativní interakce spočívá v estetických detailech: Speciálně navržené písmo HarmonyOS Sans a působivé animace nabízejí konzistentní uživatelský zážitek napříč všemi zařízeními HarmonyOS.

Aplikace HUAWEI HiLink byla upgradována na HarmonyOS Connect, aby šlo chytřejšími funkcemi vybavit více zařízení i jiných značek než Huawei. Chytré domácí zařízení lze připojit k mobilnímu telefonu jediným klepnutím: Klepněte telefonem na troubu Midea založenou na HarmonyOS a vyberte recept, abyste mohli okamžitě začít připravovat jídlo. Uskladňujte zbytky jídla v bezpečí po delší dobu s ledničkami Haier, které automaticky upravují jejich teplotu podle typu skladovaného jídla.

Komplexní zvýšení výkonu lépe ochrání soukromí

Plynulost HarmonyOS se výrazně zlepšuje. Telefon HarmonyOS dokáže po 36 měsících používání udržet rychlost čtení/zápisu podobnou novému telefonu, a to i při velmi malém zbývajícím úložném prostoru.

Společnost Huawei se zavazuje chránit soukromí a bezpečnost uživatelů. HarmonyOS zdědil a dále staví na předních technologiích ochrany soukromí a zabezpečení z EMUI. Základním principem je zajistit, aby k datům mohla přistupovat pouze správná osoba se správným zařízením, což zajistí bezpečnost během každého přístupu. Když je aktivováno společné ověřování identity pro více zařízení, uživatelé mohou odemknout své telefony pouze kombinací rozpoznávání obličeje na smartphonu a speciální kontrolou, která zajišťuje připojení hodinek k telefonu.

HarmonyOS navíc spravuje uživatelská data podle kategorií a chrání zařízení podle úrovně a nastavuje specifické prahové hodnoty zabezpečení pro Super Devices. Pouze zařízení, která splňují přísné požadavky na zabezpečení, mohou přistupovat k datům odpovídajícím jejich úrovni zabezpečení. Aplikace HarmonyOS procházejí přísným testováním během vývoje, vydání, instalace a využívání, aby byl zajištěn bezpečný zážitek v čistém ekosystému.

Na dnešní akci společnost Huawei uvedla také sluchátka FreeBuds 4, novou generaci polootevřených bezdrátových Bluetooth sluchátek s potlačováním aktivního šumu (ANC) a dva špičkové monitory, MateView a MateView GT.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře