Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyHuawei ukazuje svaly, chce být třetím největším výrobcem smartphonů

Huawei ukazuje svaly, chce být třetím největším výrobcem smartphonů

Čínské Huawei se chce dostat mezi tři největší výrobce chytrých mobilních telefonů na světě. Pomoci mu k tomu mají levné přístroje. V rozhovoru pro server tech.163.com to uvedl generální ředitel Huawei, Richard Yu. Loni firma vydělala 7,5 miliardy dolarů a letos očekává, že se jí povede ještě lépe.

Cíl čínského výrobce není v dlouhodobém výhledu nereálný. Už minulý rok se mu mezi tři největší výrobce mobilů s Androidem podařilo proniknout, byť na pouhé jedno čtvrtletí.

Huawei je také producentem smartphonu s velkým 6,1palcovým displejem, který je pojmenovaný jako Mate. Kromě toho má i přístup k vlastním čipsetům, právě v obrovi Mate bije čtyřjádrový K3V2.

Klíčem k úspěchu čínské firmy mají být levné smartphony pro rozvojové trhy. V horizontu příštích tří až pěti let by mohla dosáhnout každoročně zisku 20 až 30 miliard dolarů.

Ještě před měsícem Richard Yu prohlašoval, že firma předčí dva největší výrobce Samsung a Apple. Nyní jsou její ambice o mnoho realističtější.

MateZdroj: Digitimes

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Ale jak na tom bude kvalita ?
    Mam huawei ascend G300 a uz 2x stejna chyby zasekne se logo a nic nenabehne,nastesti to vodafone bere na reklamaci….

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře