Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyHuawei strmě stoupá, v posledním čtvrtletí vykázal rekordní prodeje smartphonů

Huawei strmě stoupá, v posledním čtvrtletí vykázal rekordní prodeje smartphonů

Huawei upevnil svoji pozici druhého největšího výrobce smartphonů na globálním trhu a z první trojice byl jedinou společností, které se podle informací Strategy Analytics podařilo navýšit celosvětový tržní podíl.

Podle informací společnosti IDC dodal Huawei za první kvartál letošního roku celkem 59,1 milionu smartphonů, čímž navýšil svůj celosvětový podíl na trhu na 19 procent, což představuje meziroční růst prodeje o 50,3 procenta. V prvním kvartálu 2018 přitom držel podíl 11,8 procenta a prodal 39,3 milionu kusů.

K dosaženým číslům pomohla i velmi úspěšná řada P30, jejíž prodeje modelů P30 a P30 Pro pokořily rekord v prodejních výsledcích hned v prvním týdnu po uvedení na trh. Poptávka po nich byla oproti sérii P20 dokonce dvojnásobná. Tento trend si série P30 udržuje i nadále. Největší úspěch v Česku slaví model P30, který dosahuje až trojnásobného nárůstu prodejů oproti loňskému modelu P20.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře