Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkyHuawei se s Googlem zatím rozvádět nebude. Android je pro něj stále...

Huawei se s Googlem zatím rozvádět nebude. Android je pro něj stále volba číslo jedna!

Společnost Huawei je pod tlakem restrikcí ze strany Spojených států, což vedlo k tomu, že ve svých nových smartphonech nemůže používat služby Googlu. Firma proto investuje obří částky do vývoje vlastního ekosystému HMS. Mnozí si tak kladou zcela logickou otázku: bude mít Huawei motivaci vrátit se ke Google službám i poté, co povolení znovu získá?

Trocha vzrušení do celé problematiky sankcí a návratu k využívání služeb od Googlu vnesl v uplynulých dnech rakouský manažer Huawei Fred Wangfe. Na tiskové konferenci ve Vídni uvedl, že firma už se ke Google nevrátí. Dle jeho slov chce Huawei  vytvořit třetí silnou platformu, která bude konkurovat Androidu a iOS, ale zároveň bude plně kompatibilní s Androidem. Jeho slova, která vzbudila značný ohlas, zmírnila následně globální pobočka výrobce. Ta uvedla, že otevřený Android je pro firmu stále volba číslo jedna, pokud by se ale situace do budoucna nijak nelepšila, má podnik v rukávu eso v podobě vlastní platformy HarmonyOS.

Dnes se k celé věci vyjádřilo i tuzemské zastoupení Huawei: „Ekosystém Android včetně Mobilních služeb Google (Google Mobile Services, GMS) je pro nás první volbou. Právě díky Androidu a GMS jsme se stali světovou dvojkou mezi výrobci chytrých telefonů. Důsledkem zařazení naší společnosti  Spojenými státy na takzvaný Seznam entit je, že aktuálně vyvíjíme Mobilní služby Huawei (Huawei Mobile Services, HMS) a nabízíme vývojářům aplikací, aby se k nám v tomto snažení přidali,“ uvedla Gabriela Löbel, PR manažerka produktového portfolia Huawei. Čínský gigant tedy u Androidu zůstane minimálně po dobu několika následujících let. Čas a nenadále údálosti ale mohou toto rozhodnutí rychle zvrátit.

Jakého názoru jste vy? Měl by se Huawei osamostatnit a zkusit se prosadit s vlastním systémem, nebo má dál čekat a doufat, že se spor mezi vládami Číny a USA brzy vyřeší?

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře