Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyHuawei a Saatchi Gallery budou pořádat výstavu mapující fenomén selfies

Huawei a Saatchi Gallery budou pořádat výstavu mapující fenomén selfies

Huawei ve spolupráci s galerií současného umění v Londýně Saatchi Gallery oznámil uvedení výstavy „From Selfie to Self-Expression“ (Od selfie k sebevyjádření). Jedná se o první exhibici mapující historii selfies, a to od dob „velkých mistrů“ až po současnost. Výstava potrvá od 31. 3. do 30. 5. 2017. Součástí projektu je fotografická soutěž pro širokou veřejnost #SaatchiSelfie. Vítězové získají nejnovější smartphone Huawei a jejich díla budou součástí výstavy v Saatchi Gallery.

„From Selfie to Self-Expression“ má mimo jiné poukázat na rostoucí roli smartphonu coby uměleckého prostředku pro sebevyjádření. Součást výstavy bude také prezentace uměleckých děl deseti mladých talentovaných britských fotografů. Ti vytvoří prostřednictvím smartphonu Huawei několik kreativních selfie konceptů.

Partnerství Huawei a Saatchi Gallery si klade za cíl podpořit kreativní vyjádření kohokoliv a kdekoliv na světě. Kooperace se Saatchi Gallery je součástí snahy Huawei o další posun v mobilní fotografii a navazuje na spolupráci podniku s fotografickou společností Leica.

V rámci připravované výstavy společnost Huawei a Saatchi Gallery rovněž nabídnou jedinečnou šanci všem umělcům, fotografům a nadšencům z celého světa k prezentaci svých vlastních kreativních selfies právě v Saatchi Gallery v Londýně, a to prostřednictvím soutěže #SaatchiSelfie. Zúčastnit se a vyhrát tak mají šanci i fotografičtí nadšenci z České republiky.

Jelly-Selfie-low_res

Soutěžní selfie snímky bude hodnotit odborná porota složená z renomovaných umělců. Kromě prezentace nejlepších snímků v Saatchi Gallery v rámci výstavy, získá deset nejlepších autorů selfies nejnovější smartphone Huawei a celkový vítěz ještě navíc obdrží prozatím nezveřejněný speciální fotografický zážitek. Celkový vítěz soutěže #SaatchiSelfie bude oznámen na vernisáži „From Selfie to Self-Expression“ 30. března 2017 v Londýně.

Soutěže je možné se účastnit od 23. ledna 2017. Veškeré detaily naleznete na této webové stránce, kam můžete nahrát maximálně šest soutěžních snímků.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře