Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyHuawei připravuje špičkový smartphone s displejem na třech stranách

Huawei připravuje špičkový smartphone s displejem na třech stranách

Podle několika zahraničních serverů pracuje firma Huawei na chytrém telefonu, jehož dotyková obrazovka bude zakřivena stejně jako u Samsungu Galaxy S6 edge. Na bocích chystané čínské novinky tak bude možné číst například zprávy a další informace.

O telefonu samotném toho zatím víme opravdu málo. Podle uniklých informací by měl mít jeho displej vysoké rozlišení Quad HD, tedy 2 560 × 1 440 pixelů. S ohledem na tento parametr tak lze předpokládat, že výkon nového top smartphonu bude obrovský. Dosud asijský výrobce zůstával u svých mobilů věrný Full HD panelům.

Kdy přesně se nová vlajková loď Huawei objeví na pultech obchodů a za jakou cenu, zatím není jasné. Dříve než příští rok to ale pravděpodobně nebude.

Nabídka smartphonů s netradičně řešenými displeji, která se v současnosti omezuje pouze na Samsungy S6 edge a S6 edge+, se postupně bude rozrůstat o další modely. Kromě dosud utajovaného Huaweie totiž bude mít zakřivený displej také nedávno odtajněný model Venice od BlackBerry.

huawei-ascend-mate-7-back

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře