Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyHuawei připravuje smartphone, kterým zaútočí na současný topmodel od Samsungu

Huawei připravuje smartphone, kterým zaútočí na současný topmodel od Samsungu

Na web se dostávají informace čínských médií o chystaném smartphonu společnosti Huawei, který by měl oslovit potenciální zájemce o HTC One a Galaxy S IV. Podobu připravovaného  telefonu zatím neznáme. K dispozici ale máme informace o výbavě.

Telefon by měl používat 4,9palcovou obrazovku s rozlišením 1920 × 1080 bodů (Full HD). Fotoaparát nabídne rozlišení třináct megapixelů, podobně jako u Galaxy S IV.

Hnací jednotkou bude čtyřjádrový procesor K3V3 postavený na mikroarchitektuře ARM Cortex-A15 s nominální frekvencí 1,8 GHz. O vykreslování grafiky se postará Mali T604. Paměť RAM bude mít kapacitu 2 GB.

Chystaný smartphone by měl mít v pase pouze 6,3 mm, zařadil by se tak k nejtenčím modelům na trhu. I přesto by měl ale obsahovat akumulátor o kapacitě 2600 mAh.

Nový Huawei se má začít prodávat během dubna. Oproti svým konkurentům bude také lákat na nižší cenu. Čínský výrobce se chce letos etablovat v oblasti nejvýkonnějších modelů. Vše nasvědčuje tomu, že to opravdu myslí vážně.

Zdroj: Unwired

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře