Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkyHuawei připravuje nový procesor Kirin 980. Objeví se prvně v telefonu Mate...

Huawei připravuje nový procesor Kirin 980. Objeví se prvně v telefonu Mate 20

Nadšenec z webu XDA Developers se dostal k firmwaru připravované novinky Huawei Mate 20 a podařilo se mu z něj s předstihem vykuchat informace, které zatím měly zůstat před zraky veřejnosti skryty.

Autor populární služby funkyhuawei.club ve svém příspěvku potvrzuje nasazení zbrusu nového procesoru HiSilicon Kirin 980 kutého 7nm výrobním procesem, který má být oproti staršímu typu Kirin 970 o desítky procent výkonnější a samozřejmě také úspornější.

Huawei Mate 20 bude energií zásobit akumulátor článku 4 200 mAh, což je nadprůměrná hodnota (současní Mate 10 Pro má 4 000 mAh). Přítomna navíc bude technologie bezdrátového dobíjení baterie, což předchůdce neměl, takže lze předpokládat, že zařízení dostane skleněnou zadní stranu. U verze Mate 20 povyroste úhlopříčka displeje mezigeneračně na 6,3 palce, verze s přídomkem Pro má mít 6,9 palce. U této varianty bude použit panel typu Super AMOLED.

V neposlední řadě jsme se také dozvěděli, že Huawei zákazníkům u modelu Mate 20 nabídne kombinaci 6 GB RAM a 128GB uživatelského úložiště. Na všech smartphonech nové řady Mate 20 poběží předinstalovaný operační systém Android 9.0 s nadstavbou EMUI 9.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře