Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyHuawei překročil historický podíl na globálním trhu

Huawei překročil historický podíl na globálním trhu

Podle údajů výzkumné agentury International Data Corporation (IDC), dosáhl výrobce mobilních zařízení Huawei v rámci globálního trhu historicky nejvyšší podíl na trhu – 11,8%.

Ve stejném období podle analýzy Canalys, společnosti zkoumající technologický trh, zaznamenala čínská značka na evropském trhu v prvním čtvrtletí nárůst o 38,6 % a připsala si tak 16,1% podíl v prodeji smartphonů.

Podle zprávy došlo k významnému zvýšení podílu díky dodání 7,4 milionu zařízení uživatelům v evropských zemích, a to i přes nasycenost trhu.

Pokračovaní růstu hospodářských výsledků Huawei se dá očekávat i v dalším období letošního roku, kdy úspěchy slaví aktuální řada P20 včetně top modelu P20 Pro, který byl oceněný prestižní TIPA Award jako fotomobil roku.

Jeho největší předností je skvělý fotografický arzenál, který boří bariéru mezi profesionálními a amatérskými fotografy, a je odbornou veřejností označován jako průlom na poli mobilní fotografie.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře