Úterý, 25 června, 2024
DomůNovinkyHuawei představil chytré hodinky Watch GT 2e pro sportovce

Huawei představil chytré hodinky Watch GT 2e pro sportovce

Společnost Huawei na včerejší tiskové konferenci představila také nové inteligentní hodinky. Watch GT 2e se vyznačují pěkným sportovním designem a přinášejí nepřeberné množství sportovních režimů s bohatými možnostmi monitorování fyzické aktivity.

První i druhá generace hodinek Huawei Watch GT je známá svou skvělou výdrží baterie a z tohoto směru nevybočuje ani nový model Watch GT 2e. Svůj podíl na tom má především úsporná čipová sada Kirin A1 společně s baterií o kapacitě 455 mAh. Hodinky s ciferníkem 46 mm při každodenním používání vydrží bez nabíjení nepřetržitě až dva týdny. S inteligentním monitorováním srdečního rytmu, upozorněními na hovory a vědeckým režimem monitorování spánku, pak umožní až 30 minut telefonování přes Bluetooth, 30 minut přehrávání hudby či 90 minut cvičení.

Watch GT 2e mají 1,39palcový AMOLED displej s širokými pozorovacími úhly a rozlišením 454 × 454 pixelů. Novinka nabízí opět celou řadu tréninkových programů pro různé sporty a dokáže vyhodnotit vaši aktivitu a následně poskytnout tipy pro efektivnější a profesionálnější trénink. Kromě sportovních aktivit hodinky sledují také klidový srdeční rytmus a přidávají tak další stupeň bezpečnosti pro ty, kteří trpí například srdečními vadami. Sami vám totiž pošlou připomenutí ve chvíli, kdy vaše srdeční frekvence zůstane v klidovém stavu nad 100 bpm nebo nižší než 50 bpm po dobu více než 10 minut. Tyto limity, stejně jako ostatní informace, si můžete přitom snadno přizpůsobit a zkontrolovat v aplikaci Huawei Zdraví. Úplnou novinkou ve výbavě je SpO2 senzor pro monitoring kyslíku v krvi, ale radost udělá i velkorysá 16GB interní paměť, která nabízí dostatek prostoru pro hudební alba.

Chytré hodinky Huawei Watch GT 2e běží na LiteOS a jsou kompatibilní s operačními systémy Android a iOS. Na českém trhu budou dostupné již 13. dubna za sympatickou cenu 4 499 korun.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Tyjo, musím říct, že monitoring klidovýho režim srdečního tepu překvapil. Mám ale otázku, když porovnám se svými MagicWach 2, mají tyhle taky monitoring regenerace, tzn. upozorní uživatele, že by si měl dát pauzu a na jak dlouho? Jak je to s ciferníky, můžu si také nahrát svoje vlastní? A je součástí balení také náhradní pásek jako u MW2?

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře