Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyHuawei potvrzuje: Smartphony série P30 získají Android 10

Huawei potvrzuje: Smartphony série P30 získají Android 10

Společnost Huawei na sociální službě Twitter potvrdila, že chytré telefony řady P30 oficiálně obdrží operační systém Android 10. Informace byla zveřejněna nedlouho poté, co americké ministerstvo obchodu dočasně na tři měsíce čínskému výrobci prodloužilo výjimku za účelem zajištění softwarových aktualizací pro jeho existující mobily.

Nový operační systém Android 10 se stane základnou pro příchozí uživatelské prostředí EMUI 10. To stávající majitelé telefonů P30 a P30 Pro budou moci testovat v nefinální verzi již 8. září. Proslýchá se však, že toto privilegium získají jen uživatelé v Číně. Ale kdo ví.  Třeba ne.

Na telefonech značky Huawei se Android 10 včetně EMUI 10 ve finální verzi objeví na nových smartphonech série Mate 30 (pozn.: od modelu Mate 30 Pro se očekává, že se stane nejlepším fotomobilem na planetě). K  premiéře těchto telefonů dojde 19. září na speciální akci v Německu a chybět u toho nebude ani naše redakce.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře