Pondělí, 13 května, 2024
DomůNovinkyHuawei: Pokud USA zruší restrikce, služby Googlu do telefonů Mate 30 (Pro)...

Huawei: Pokud USA zruší restrikce, služby Googlu do telefonů Mate 30 (Pro) doinstalujeme přes noc

Chytré telefony Huawei  Mate 30 a Mate 30 Pro patří k tomu nejlepšímu, co je aktuálně k mání na trhu. Přesto nemají prodejní úspěch zaručen. Do prodeje totiž půjdou bez klíčových aplikací od společnosti Google. Firma je však připravena k okamžitému obratu a chybějící služby, bude-li americký zákaz zrušen, dodá do telefonů prostřednictvím aktualizace během 24 hodin.

Tato informace zazněla z úst samotného šéfa Huaweie Richarda Yu. Ten v rozhovoru zahraničním médiím krátce po premiéře obou telefonů sdělil, že společnost je připravena v případě ukončení amerických sankcí doplnit do svých novinek služby a aplikace Googlu „za jedinou noc.“

Během keynote v Mnichově se firma palčivému tématu prakticky nevěnovala, ale jako náhradu zmínila alespoň vlastní platformu Huawei Mobile Services. Jenže, ruku na srdce, ta mimo Čínu zatím nemá dostatečný potenciál na to, aby zákazníky zaujala.

V představených telefonech je sice Android, na ten se sankce nevztahují, ale cokoliv dalšího od Googlu Huawei v nových přístrojích aktuálně používat nemůže. Takže v nich nenajdete prohlížeč Chrome, obchod Google Play, ani populární mapy nebo YouTube.

Huawei je jedním z největších výrobců telekomunikačních zařízení na světě. V současnosti ale podnik čelí kritice západu za svůj údajný vztah s čínskou vládou, společnost to ale od samého začátku popírá. Výrobce se chce s USA dohodnout na účinných opatřeních, které zaručí bezpečnost jeho produktů. Už dříve Huawei přitom uvedl, že je připraven s vládami jednotlivých zemí uzavřít dohody o „nešpiclování“.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře