Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyHuawei P9 brzy překoná milník deset milionů prodaných kusů

Huawei P9 brzy překoná milník deset milionů prodaných kusů

Pro Huawei představuje model P9 velký úspěch. Již brzy totiž překoná významnou metu deset milionů prodaných kusů.

Huawei se letos velmi daří a tomu nasvědčují nejen dobré hospodářské výsledky ale také zpráva, která zmiňuje prodeje top modelu P9. Ten za osm měsíců od svého představení překročil hranici 9 milionů prodaných kusů. Dá se přitom očekávat, že jeho prodeje během vánočního období ještě akcelerují, což povede ke zdolání mety 10 milionů prodaných kusů.

Největší předností Huawei P9 je duální fotoaparát, na jehož vývoji se podílela firma Leica. Na zadní straně tak nalezneme hned dva objektivy. Hlavní zaznamená běžné barevné RGB spektrum, zatímco sekundární monochromatický zachytí více světla zejména při nočních fotografiích.

Dotykový displej „pé devítky“ má úhlopříčku 5,2 palce a nabízí Full HD rozlišení 1 920 × 1 080 pixelů. Všechny komponenty včetně osmijádrového procesoru Kirin 955 a 3 GB RAM se ukrývají v hliníkovém těle o rozměrech 145 × 70,9 × 6,95 mm, smartphone je tedy velmi tenký.

Na vybraných zahraničních trzích se Huawei P9 začal prodávat v dubnu. V Česku byl oficiálně dostupný 3. května.

1-500x281-500x281

Zdroj: 9to5google

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře