Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyHuawei P30 a P30 Pro: Podívejte se na oficiální fotografie!

Huawei P30 a P30 Pro: Podívejte se na oficiální fotografie!

Již za necelý měsíc se v Paříži uskuteční premiéra chytrých telefonů Huawei P30 a P30 Pro. Má se jednat o jedinečná zařízení se špičkovou výbavou a především excelentními schopnostmi v oblasti fotografování. Finální podobu smartphonů nyní prozradil server WinFuture.de, který zveřejnil galerii oficiálních tiskových snímků.

Produktové fotografie prozrazují, že  Huawei P30 Pro naváže na designovou linku modelu Mate 20 Pro. Nabídne tedy zaoblený a podlouhlý OLED displej s velikostí někde kolem hodnoty 6,4 palce. V obrazovce bude integrována optická čtečka otisků prstů, pro odemknutí však poslouží i čelní selfie kamerka skrytá v centrálně umístěném výřezu. Zadní strana Huaweie P30 Pro patří fotoaparátu, který bude umístěný v semaforu nalevo, kde najdeme hned trojici snímačů.

Za čočkou se čtvercovým ohraničením se přitom má ukrývat snímač pro přiblížení, které má být velmi kvalitní a až desetinásobné. Spekuluje se, že je ve hře nasazení periskopického řešení z dílen společnosti Oppo. Je však také dost dobře představitelné, že Huawei vsadí na jiné, a třeba i propriterární, řešení. Čtvrtý TOF snímač pro 3D mapování okolí se nachází pod přisvětlovací diodou a laserovým ostřením. Podle různých zdrojů má fotoaparát jako celek pracovat s výbornými clonovými čísly od f/1.6 až f/3.4.

Velmi dobře s výbavou na tom bude i levnější model P30. Dostat by měl plochý displej s 2,5D zakřivením a kapkovitým výřezem, stejný procesor, tedy Kirin 980 a také 6 GB nebo 8 GB operační paměti. Fotoaparát tohoto telefonu bude trojitý bez TOF kamerky a pravděpodobně i bez speciálního snímače pro až desetinásobný zoom, neb na fotografii již nevidíme čtvercové ohraničení objektivu, jako u vrcholného P30 Pro. Světelnost objektivu se má pohybovat mezi hodnotami f/1.8 a f/2.

Premiéra nových telefonů Huawei P30 a P30 Pro se odehraje 26. března v Paříži, kde nebude chybět ani naše redakce.

Zdroj

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře