Balong 5000 oficiálně otevírá éru do světa ultrarychlého internetu. Kromě smartphonů podporuje širokou škálu produktů 5G, včetně domácích širokopásmových zařízení nebo přístrojů připojených k vozidlu.
„Balong 5000 podporuje na jediném čipu sítě 2G, 3G, 4G a 5G a účinně snižuje latenci a spotřebu energie při výměně dat mezi různými režimy. V pásmu 6,0 GHz (pásma s nízkým kmitočtem, hlavní spektrum používané pro 5G) může čipset dosáhnout rychlostí stahování až 4,6 Gb/s. Na spektru mmWave (vysokofrekvenční pásma využívaná jako rozšířené spektrum pro 5G) pak dosahuje rychlosti stahování až 6,5 Gb/s, což je desetkrát rychlejší než nejlepší LTE rychlosti na současném trhu,“ uvádí Huawei.
Balong podporuje obě síťové architektury – standalone (SA) a non-standalone (NSA) a v nabídce funkcí najdeme i podporu Vehicle to Everything (V2X), která poskytuje nízkou latenci a spolehlivé řešení pro připojená vozidla.
Prvním zařízením s čipovou sadou Balong 5000 je router Huawei 5G CPE, který podporuje bezdrátové připojení v sítích 4G i 5G. Skrze 5G síť může být video o velikosti 1GB ve formátu HD staženo za 3 sekundy a video v rozlišení 8K může být hladce streamováno bez sebemenších problémů. Díky technologii Wi-Fi 6, dokáže router vyvinout rychlost až 4,8 Gb/s a výrobce nezapomněl ani na podporu Huawei HiLink.
Huawei zahájil výzkum a vývoj 5G sítí již v roce 2009 a v současné době je jediným dodavatelem, který může poskytovat komplexní 5G systémy. Ve společnosti pracuje více než 5 700 inženýrů a přes 500 specialistů zaměřených na výzkum a vývoj 5G. Dohromady Huawei již vytvořil 11 společných inovačních center pro 5G řešení na celém světě.
První chytré telefony vybavené čipsetem Balong 5000 představí Huawei příští měsíc na veletrhu Mobile World Congress.
Takže FUP limit stačím přečerpat během 15s a pak budu stahovat rychlostí 0,0078 MB/s. Už se na to v našém kocourkově těším.