Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyHuawei Nova 9: Umělá inteligence vám pomůže fotit jako profesionál

Huawei Nova 9: Umělá inteligence vám pomůže fotit jako profesionál

V telefonu se s umělou inteligencí (AI) můžeme potkat v každém úkonu. Od odemknutí, přes predikci textu, až po fotografování a natáčení videa. Díky optimalizaci hardwaru i softwaru nova 9 dokázal Huawei svým uživatelům usnadnit pořizování vysoce kvalitních fotografií a videí. Mimochodem věděli jste, že hlavní fotoaparát Ultra Vision je vybaven největším snímačem, který kdy byl použit v řadě Huawei Nova?

Fotograf kromě fotoaparátu potřebuje i svého asistenta, pro vás je tu AI. Je vám vždy k ruce, neodmlouvá a vaše fotografie díky němu budou vždy dokonalé. Co všechno AI umí a s čím vším vám pomůže se dočtete v následujícím článku.

Dokonalé snímky i při slabém osvícení

Ne pokaždé máme štěstí na ideální osvětlení. Přes den nám obvykle do karet nehrají sluneční paprsky a v noci naopak na fotografii není nic vidět. Pro dokonale nasvícené záběry v jakoukoliv denní dobu nabízí nova 9 palcový snímač 1/1,56, který zajišťuje vysokou světelnou citlivost. Už vás nebudou omezovat špatné světelné podmínky. Al vám pomůže například při nočním režimu, kdy se postará o redukci šumu a s technologií 4 v 1 Light Fusion vám tak usnadní noční fotografování.

Nejjemnější detaily

Pokud bychom chtěli zachytit všechny tečky na berušce, všechny semínka slunečnice nebo třeba jen všechny svíčky na dortu, pomůže nám AI s revoluční technologií XD Fusion Engine. Tato technologie provádí kompozici snímků ve formátu RAW, sémantickou analýzu a zobrazuje na úrovni pixelů, díky tomu si každý snímek pořízený s Huawei nova 9 zachovává skvělé detaily. Mimo jiné XD Fusion Engine podporuje také dynamický rozsah, který pojme světlé i tmavé scény. Pojďme objevovat detaily, zejména ty, které jsou opomíjený.

Realistické barvy

Každý už se určitě setkal s tím, že chtěl vyfotit západ slunce v jeho krásných barvách a při pohledu na konečnou fotografii došel k zjištění, že barvy neodpovídají realitě. Oranžová mohla být víc oranžová, zatímco červená tam tentokrát vůbec nebyla. AI s pomocí Full-Path P3 Colour zařídí, aby vaše fotky odráželi reálné barvy za pomoci reprezentace barevného prostoru ve všech oblastech od fotografování, kódování, obnovy a zobrazení. Vdechněte svým fotografiím život, vdechněte jim barvy!

Stabilní videa

Video, kdy se obraz třese jako při zemětřesení, nikým neotřese. Proto svoje videa raději svěřte do rukou AI, o jejich stabilitu se postará pomocí technologie AIS Video Stabilization na předním i zadním fotoaparátu. AI totiž dokáže rozpoznat jakékoli pohybové scény a zajistit tak stabilizaci obrazu, aby se vaše videa už nikdy netřásla.

Simply the best

Udělat dokonalou selfie, kterou bychom oslovili co nejvíce uživatelů na sociálních sítích, není žádná hračka. Musíme zvolit dobré pozadí, správně se nasvítit, nastavit, vybrat úhel a zmáčknout spoušť. Nikdy se to nepodaří na první dobrou a proto přichází na pomoc AI, který využívá kosmetické algoritmy a tím zajišťuje autentičtější a přirozenější pleť. Je na čase se rozloučit se špatnou selfie.

Každodenní focení

Huawei nova 9 přichází se systémem Ultra Vision AI Quad Camera, který obsahuje 50MP Ultra Vision hlavní fotoaparát s RYYB polem barevných filtrů, 8MP ultra širokoúhlý fotoaparát, 2MP hloubkový fotoaparát a 4cm makro fotoaparát. Vylepšené hardwarové synergie s algoritmy vlajkové třídy umožňují uživatelům zachycovat ve vysoké jasnosti napříč scénáři. Ať už fotíte noční město, panoramata, portréty nebo detailní záběry, Huawei nova 9 vám umožní zachytit snímky ve vysoké kvalitě.

Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře