Huawei nova 6 se blíží. Dostane 60Mpx fotoaparát a nyní uniká na živých fotografiích


Huawei nova 6 se blíží. Dostane 60Mpx fotoaparát a nyní uniká na živých fotografiích

Přestože se Huawei stále nachází v nepříjemné situaci, neboť mu americká administrativa hází klacky pod nohy, nic mu nebrání připravovat další smartphony. Aktuálně se hovoří o novém modelu nova 6, který má nabízet 5G konektivitu, kvalitní fotoaparát i procesor Kirin 990. K představení telefonu dojde zanedlouho, konkrétně 5. prosince, už dnes se ale můžeme podívat na to, jak novinka vypadá.

Pouhé tři dny před premiérou Huawei nova 6 uniká také na živých fotografiích, doposud jsme mobil mohli vidět pouze na renderech. Z toho, co víme, bude nový huawei patřit mezi moderně vypadající a moderně vybavené smartphony. Přístroj dostane výkonnou čipovou sadu Kirin 990, kterou poprvé výrobce nasadil u špičkové řady Mate 30, a lákat má i podporu 5G internetu a hlavní fotoaparát s rozlišením 60 megapixelů. Při pohledu na čelní stranu telefonu si nelze nevšimnout dvou předních foťáků umístěných v prodlouženém průstřelu, toto řešení jsme už dříve viděli u Samsungu Galaxy S10+. Jeden ze snímačů přitom nabídne širokoúhlý objektiv, což uživatelé ocení u skupinových selfies.

Premiéru si Huawei nova 6 odbude ve čtvrtek 5. prosince. Jestli se telefon brzy dostane i na jiné než čínské trhy zatím nebylo oznámeno. Na pulty evropských obchodů smartphone to letos nejspíš nestihne.

Zdroj

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.