Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyHuawei na steroidech! V roce 2019 dodal na trh přes 240 milionů...

Huawei na steroidech! V roce 2019 dodal na trh přes 240 milionů telefonů

Společnosti Huawei se v uplynulém roce podařilo prolomit další rekord. Ke svým prodejcům dodala celkem 240 milionů smartphonů – o 17 procent více než v roce 2018. Stalo se tak v období, kdy Spojené státy proti Huaweii podnikají rozsáhlé kroky a upozorňují na možné zapojení firmy do špionáže pro Peking, i když to zatím nedoložily přímými důkazy.

Velkého úspěchu se čínské značce podařilo dosáhnout především díky zajímavým produktům. K dosažení mety 240 milionů dodaných smartphonů dopomohly mimo jiné i top modely série P30 a Mate 20/Mate 30 a zároveň prodeje sesterské značky Honor. Model Mate 30 Pro 5G momentálně kraluje žebříčku DxOMark.

Co se týká financí, tak společnost Huawei zvýšila v uplynulém roce tržby o 18 procent na 850 miliard juanů (2,8 bilionu Kč). Čeká ale těžký letošní rok. V novoročním dopisu 190 000 zaměstnancům to uvedl šéf společnosti Eric Sü.

USA čínského giganta v květnu zařadily na takzvanou černou listinu a od té doby americké podniky potřebují zvláštní povolení, aby mu mohly dodávat své produkty. Vzhledem k obchodním omezením nemůže Huawei na svém nejnovějším superphonu Mate 30 Pro používat aplikace firmy Google, včetně například známých a oblíbených Google Maps, GMailu či YouTube.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře