Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyHuawei měl finančně motivovat zaměstnance, aby kradli patenty amerických firem

Huawei měl finančně motivovat zaměstnance, aby kradli patenty amerických firem

Americké ministerstvo spravedlnosti vzneslo další obvinění proti Huawei a dvěma jeho dceřiným společnostem. Vedení firmy mělo podle prokuratury slibovat vysoké finanční odměny zaměstnancům, kterým se podaří ukrást obchodní tajemství z oblasti technologie mobilních vysílačů a robotiky od šesti konkurenčních firem v USA. Americké státní zastupitelství zároveň čínskou společnost obvinilo z toho, že působí v zemích, na které jsou uvaleny americké sankce.

Huawei je největším světovým výrobcem telekomunikačních zařízení a druhým největším výrobcem chytrých telefonů. Spojené státy firmu dlouhodobě podezírají ze spolupráce s čínskou rozvědkou  vládou v Pekingu. Američané mimo jiné i proto vyvíjejí tlak na svoje západní spojence, aby zařízení Huawei nepoužívali při budování sítí 5G a další informační infrastruktury.

Donald Trump v polovině května loňského zařadil Huawei na černou listinu a od té doby americké podniky potřebují zvláštní povolení, aby jí mohly dodávat své produkty. I přes poslední obvinění ze strany USA ale americká administrativa v uplynulých hodinách důležitou licenci opět prodloužila. Huawei tak může po dobu následujících 45 dní komponenty od amerických podniků nadále nakupovat.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Patent a obchodní(?) tajemství jsou dvě naprosto rozdílné věci.

    Patent je principu veřejný!

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře