Neděle, 21 dubna, 2024
DomůNovinkyHuawei Mate 30 Pro 5G je nejlepším fotomobilem na světě!

Huawei Mate 30 Pro 5G je nejlepším fotomobilem na světě!

Nejlepším fotomobilem je Huawei Mate 30 Pro ve variantě s podporou sítí 5G. Vyplývá to z aktualizovaného žebříčku uznávaného webu DxOMark. O dva body v celkovém hodnocení překonal svou standardní verzi a Xiaomi Mi CC9 Pro (Mi Note 10).

Pořadí na čele žebříčku fotomobilů organizace DxO Mark se v poslední době mění docela často. Na absolutním čele se často přetahují Samsung  a Huawei, a nedávno se k nim přidalo i Xiaomi. Nyní přichází další změna: testem totiž prošel nový Huawei Mate 30 Pro 5G. Do čela žebříčku se vyšvihl se skóre 123 bodů, což je o dva body více, než dosáhly modely Mate 30 Pro a Xiaomi Mi CC9 Pro.

5G varianta Mate 30 Pro vylepšila výsledek standardní verze takřka ve všech oblastech: redaktoři si všimli zlepšení během přibližování obrazu (zoomování), v portrétním režimu (lepší bokeh) a o chlup lepší je i noční režim a záznam videa.

Testování serveru DxOMark znovu ukazuje, že v případě Mate 30 Pro zákazníci v Evropě opravdu přicházejí o špičkový smartphone s nejlepším fotoaparátem na trhu. Pokud ale firma bude nadále na černé listině americké administrativy, nic se na tom bohužel nezmění.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře