Úterý, 7 května, 2024
DomůRecenzeHuawei Mate 20 Pro získává EMUI 9.1 s funkcí pro focení Měsíce

Huawei Mate 20 Pro získává EMUI 9.1 s funkcí pro focení Měsíce

Společnost Huawei začala s distribucí důležitého updatu pro chytré telefony řady Mate 20. První uživatelé již začali hlásit dostupnost nové verze EMUI 9.1, která přináší hned několik novinek. Ať už po stránce výkonu, lepší podpory her nebo několika nových funkcí.

Aktualizace v současné době směřuje na zařízení Huawei Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20 X a Mate 20 RS Porsche Design. Uživatelé musí stahovat zhruba 4,1 gigabajtu dat. Dostupnost nejnovějšího firmwaru lze ověřit v Nastavení =>Aktualizace softwaru.

Uživatelské prostředí EMUI 9.1 je stále založeno na devítkovém Androidu Pie. Viditelných novinek tak je poskrovnu, pocítit by však uživatelé měli rychlení systému a celkově se dočkat lepšího výkonu svých zařízení. Hlavní změnou je použití souborového systému EROFS (tedy „Extendable Read-Only File System“), který by měl být až o 20 procent rychlejší než F2FS v náhodném čtení a také přinést úsporu místa na disku. Huawei také povýšil technologii GPU Turbo na verzi 3.0. Ta je o 10 procent energeticky úspornější než předchozí verze, přitom ale nabízí o 20 procent vyšší výkon a podporu desítek her.

Nová verze EMUI 9.1 přináší i nové tapety a upravené ikony a podporuje funkci Share OneHop pro bezproblémové sdílení souborů mezi smartphony Huawei a počítači. Dále potěší červnové bezpečností záplaty a vylepšený Always On Display, který nově podporuje také notifikace z aplikací třetích stran. Fotoaplikace telefonů Mate 20 Pro a Mate 20 X navíc obdržela takzvaný  „Měsíční režim“, který umožňuje vyfocení Měsíce ve velmi slušné kvalitě pouze za použití teleobjektivu a algoritmu umělé inteligence.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře