Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyHuawei je pátým největším investorem do výzkumu a vývoje na světě. V...

Huawei je pátým největším investorem do výzkumu a vývoje na světě. V Evropě má 23 výzkumných center

Společnost Huawei se podle zprávy Evropské unie za rok 2019 umístila pátá ve světovém žebříčku průmyslových investic do výzkumu a vývoje (R&D). Také je šestým největším skokanem, co se týče meziročního navýšení těchto investic, v žebříčku si od roku 2004 polepšila o více než 200 míst. Mezi výrobci ICT je na druhém místě. Žebříček byl sestaven z dat z výročních zpráv a účetních závěrek 2 500 firem, které celosvětově investují do výzkumu a vývoje.

„Letos slavíme dvacáté výročí působení Huawei v Evropě a těší nás, že Evropská komise naši společnost vyhodnotila jako pátého největšího investora do výzkumu a vývoje celosvětově,“ řekl Abraham Liu, hlavní zástupce Huawei při institucích EU. „Huawei má po 20 letech průběžných investic na starém kontinentu velmi silnou základnu. To dokládá například skutečnost, že ve 12 evropských zemích provozujeme celkem 23 výzkumných center,“ dodal.

Huawei patří mezi společnosti, které jsou na špičce plnění cílů Evropské unie pro oblast digitální společnosti. A to díky výstavbě sítí se všemi hlavními evropskými operátory, zásluhou značných investic do výzkumu a vývoje. V Evropě firma zaměstnává ve výzkumu a vývoji 2 400 lidí, včetně špičkových specialistů v oborech, jako jsou bezdrátové a optické technologie, cloud computing nebo nové materiály. U Evropského patentového úřadu má podnik registrováno přes 10 tisíc patentů.

Společnost Huawei v průběhu uplynulých osmi let investovala zhruba 900 milionů eur do Huawei Innovation Research Programme, který zahrnuje spolupráci se 150 evropskými univerzitami.

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře