Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyHuawei je mezi nejhodnotnějšími značkami v žebříčku časopisu Forbes

Huawei je mezi nejhodnotnějšími značkami v žebříčku časopisu Forbes

Huawei je jedinou čínskou společností, která se umístila v žebříčku světově nejhodnotnějších značek pro rok 2018. V hodnocení, které každoročně zveřejňuje ekonomický magazín Forbes, obsadil tento výrobce smartphonů 79. pozici. Hodnotu firmy pak Forbes vyčíslil na 8,4 miliardy dolarů. Ještě lepší umístění podnik zaznamenala v nejnovějším vydání žebříčku Brandz Top 100, v němž se už potřetí probojoval do první padesátky, oproti loňsku se posunul o jednu příčku na 48. místo.

V loňském hodnocení Forbesu se Huawei umístil na 88. příčce, kdy mu magazín coby značce přisoudil hodnotu 7,3 miliardy dolarů. Díky rychlému rozvoji v posledních 12 měsících tak hodnota výrobce, který v březnu letošního roku představil nové vlajkové modely z řady P20, meziročně vzrostla o 15 %.

První pětici míst žebříčku stejně jako v minulých letech obsadili globální technologičtí giganti. Vítězem se už poosmé v řadě stala americká společnost Apple, za níž následují její „krajané“ Google, Microsoft, Facebook a Amazon.

Další úspěch Huawei zaznamenal na počátku týdne, když obsadil 48. místo v žebříčku BrandZ Top 100 Most Valuable Global Brands. který podobně jako Forbes posuzuje globální hodnotu vybraných značek. Na rozdíl od žebříčku, který sestavil Forbes, ale do globálního hodnocení WPP a Kantar Millaward Brown v mnohem větší míře vstoupily rostoucí čínské značky – vývojářská společnost Tencent skončila pátá a do první desítky pronikl také čínský gigant Alibaba, který se specializuje na internetové obchodování.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře