Huawei je mezi nejhodnotnějšími značkami v žebříčku časopisu Forbes


Huawei je mezi nejhodnotnějšími značkami v žebříčku časopisu Forbes

Huawei je jedinou čínskou společností, která se umístila v žebříčku světově nejhodnotnějších značek pro rok 2018. V hodnocení, které každoročně zveřejňuje ekonomický magazín Forbes, obsadil tento výrobce smartphonů 79. pozici. Hodnotu firmy pak Forbes vyčíslil na 8,4 miliardy dolarů. Ještě lepší umístění podnik zaznamenala v nejnovějším vydání žebříčku Brandz Top 100, v němž se už potřetí probojoval do první padesátky, oproti loňsku se posunul o jednu příčku na 48. místo.

V loňském hodnocení Forbesu se Huawei umístil na 88. příčce, kdy mu magazín coby značce přisoudil hodnotu 7,3 miliardy dolarů. Díky rychlému rozvoji v posledních 12 měsících tak hodnota výrobce, který v březnu letošního roku představil nové vlajkové modely z řady P20, meziročně vzrostla o 15 %.

První pětici míst žebříčku stejně jako v minulých letech obsadili globální technologičtí giganti. Vítězem se už poosmé v řadě stala americká společnost Apple, za níž následují její „krajané“ Google, Microsoft, Facebook a Amazon.

Další úspěch Huawei zaznamenal na počátku týdne, když obsadil 48. místo v žebříčku BrandZ Top 100 Most Valuable Global Brands. který podobně jako Forbes posuzuje globální hodnotu vybraných značek. Na rozdíl od žebříčku, který sestavil Forbes, ale do globálního hodnocení WPP a Kantar Millaward Brown v mnohem větší míře vstoupily rostoucí čínské značky – vývojářská společnost Tencent skončila pátá a do první desítky pronikl také čínský gigant Alibaba, který se specializuje na internetové obchodování.

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Diskuze: Huawei je mezi nejhodnotnějšími značkami v žebříčku časopisu Forbes


  1. jirigunar

    htat vydeohry zdarma hnet bezregistracePocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.