Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyHuawei je k nezastavení. Do obchodů letos uvolnil 100 milionů chytrých telefonů

Huawei je k nezastavení. Do obchodů letos uvolnil 100 milionů chytrých telefonů

Čínský výrobce Huawei na sociální službě Weibo Sina uvedl, že za letošní rok dodal do obchodů rekordních 100 milionů smartphonů. Zařadil se tak po bok společností Apple a Samsung, které byly dosud jako jediné schopny vyexpedovat stejné, ne-li větší, množství telefonů.

Firmě v dosažení skvělých výsledků výrazně pomohly prodeje smartphonů nižší a střední třídy na rozvojových trzích, zejména pak domácím trhu.

V posledních několika měsících výrobce navíc ukázal, že se nebojí ani segmentu prémiových mobilů. V Berlíně na sledovaném veletrhu IFA představil povedený model Mate S, který se mohl vůbec jako první na světě pochlubit displejem Force Touch, jenž rozlišuje sílu doteku prstu.

Na přelomu října a listopadu pak Huawei společně s Googlem uvedl do prodeje nový Nexus 6P, který u zákazníků boduje kovovým tělem, povedeným fotoaparátem a novým Androidem Marshmallow.

huawei (1)

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře