Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyHuawei chystá skládací véčko. Inspiroval se Motorolou Razr

Huawei chystá skládací véčko. Inspiroval se Motorolou Razr

Huawei zřejmě pracuje na skládacím smartphonu, který se bude ohýbat jinak, než současný Mate X. Skládací konstrukce u novinky poslouží zejména k redukci rozměrů při přenášení a zároveň také k ochraně displeje. Dotykový panel zde bude pouze jeden a složením se celý schová. Upozornil na to web TechieWord.

Nový huawei využije „véčkovou“ konstrukci, s níž přišel telefon Motorola Razr. Patentový nákres, ke kterému se zahraniční web dostal, ukazuje štíhlé zařízení s podlouhlým displejem a trojitým fotoaparátem, který je na zadní straně schovaný v podlouhlém modulu. V rozevřeném stavu displeje není vidět žádná selfie kamerka, což naznačuje, že se schovává pod obrazovkou a nikoli ve výřezu, jak jsme převážně zvyklí. Na pravém boku smartphonu můžeme vidět také tlačítko pro vypnutí/zapnutí přístroje i kolébku pro ovládání hlasitosti.

Na bližší informace o novém skládacím Huawei si budeme muset ještě počkat. Výrobce již dříve naznačil, že v příštím roce počítá s uvedením dalších skládacích mobilů.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře