Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyHuawei chce po českém úřadu důkazy, že představuje kybernetickou hrozbu

Huawei chce po českém úřadu důkazy, že představuje kybernetickou hrozbu

Jak jste možná zaznamenali, Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) vydal včera zprávu, ve které tvrdí, že používání softwaru a hardwaru společnosti Huawei představuje bezpečnostní riziko, neboť firma může být čínskému státu nápomocna při jeho zpravodajských aktivitách.

Huawei tvrzení, že používání jejích zařízení představuje bezpečnostní hrozbu, razantně odmítl. Níže předkládáme oficiální vyjádření čínské společnosti k vydané správě NÚKIB:

„Kategoricky odmítáme jakékoliv tvrzení, že naše společnost představuje riziko pro národní bezpečnost. Žádáme tímto NÚKIB, aby svá tvrzení doložil, namísto pošpiňování reputace Huawei bez jakýchkoliv důkazů.

Kybernetická bezpečnost je, a vždy byla, naší hlavní prioritou a máme dostatek prokazatelných zkušeností v České republice a po celém světě, které potvrzují, že naše výrobky a řešení jsou bezpečné. V třicetileté historii naší společnosti nikdy nebylo prokázáno, že by společnost Huawei provedla jakýkoliv prohřešek v oblasti kybernetické bezpečnosti. A díky této příkladné skutečnosti jsme se stali důvěryhodným partnerem pro všechny hlavní telekomunikační společnosti v České republice. Spolupracujeme také se všemi našimi oborovými partnery na dodávkách bezpečných a spolehlivých síťových řešení v České republice.

V Číně neexistují žádné zákony nebo nařízení, které by nutily společnost Huawei nebo jakoukoliv jinou společnost, aby do svých výrobků povinně instalovaly tzv. „back doors“. Huawei nikdy od žádné vlády nebo vládní instituce takový požadavek nedostal a naše společnost by s tím nikdy nesouhlasila.“

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře