Úterý, 25 června, 2024
DomůNovinkyHTC se řítí do problémů, akcie firmy jsou na rekordním minimu, o...

HTC se řítí do problémů, akcie firmy jsou na rekordním minimu, o top model One M9 není zájem

Tchajwanské HTC je v obrovských potížích. Akcie společnosti ztratily od letošního ledna více jak 30 procent hodnoty. Důvodem jsou slabé prodeje smartphonů. Současná vlajková loď One M9 kýžený úspěch zatím nepřinesla a výrobce tak musel upravit své obchodní plány.

Prodeje chytrých telefonů s logem HTC jsou dlouhodobě neuspokojivé a to se odrazilo i na ceně společnosti. Hodnota jedné akcie klesla během středečního obchodování na historické minimum 3,01 dolaru. Podle serveru phonearena.com důvodem poklesu ceny bylo, že v ten den se prodalo více jak 25 milionů akcií firmy.

Společnost, u které se dříve zdálo, že její růst snad nemůže narazit na žádné meze, v posledních letech na konkurenci nestačí. O top model One M9 kvůli sebevědomé cenovce není zájem ze strany kupujících takový, v jaký výrobce doufal. Firma proto snížila objednávky komponent o 30 procent a nyní se podle všeho spokojí i s tím, pokud do konce roku prodá alespoň 3,2 milionu kusů One M9.

V samotných produktech HTC chyba není a třeba právě takové One M9 je opravdu povedený kousek. Dnes však rozhoduje značka, tudíž prestiž. Apple je jedním pólem, druhým pólem je korejský Samsung. HTC tedy především potřebuje budovat značku. Jenže tento proces je velmi zdlouhavý, náročný časově i finančně a nikde není napsáno, že nakonec povede k záchraně.

htc-640x351

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. Jaká značka jakej pěknej kousek, co to plácáte. Je to už 3x recyklovanej telefon a když za něj chcou takovej nesmysl tak ať se nediví, že to nejde. Sám jsem HTC fan boy a používám už 6. HTC v řadě. M7 jsem 2 roky neměnil, protože nebyl pořádný důvod. Letos jsem s úsměvem šel pro M8 z doprodeje za směšnou cenu. Tady značka není vůbec hlavním důvodem.

  2. Ale prdlajz, HTC ma povest bazmeku, autor to vystihl presne.

  3. Co je to směšná cena za HTC M8??? … dnes je cena min pres 9,5 tisíce a to se mi nezdá směšná cena 😀 …skoro za polovinu se dají sehnat podobne vybavené a kvalitní kousky. Az udělají vyprodejovou akci za polovinu jako u HTC EVO 3D které ve své době za tu cenu nemělo obdoby ještě víc než rok (mozna i 2) po koupi.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře