Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyHTC prohrálo soud s Nokií. Hrozí mu zákaz prodeje smartphonů v Německu

HTC prohrálo soud s Nokií. Hrozí mu zákaz prodeje smartphonů v Německu

Podle serveru fosspatents.com musí HTC počítat s další výraznou ztrátou. Na důležitém německém trhu již brzy nebude moct prodávat své chytré telefony s Androidem.

HTC prohrálo u soudu v Mnichově důležitý patentový spor s Nokií. Ta obvinila tchajwanského výrobce ze zneužití svého patentu EP 1 246 071, který se týká funkčnosti USB v mobilních telefonech.

Firma, která prochází vleklou krizí, má několik možností, jak se zákazu prodeje svých produktů na trhu v Německu vyhnout. Její inženýři se mohou pokusit upravit kód tak, aby nedocházelo k porušování patentu. Mnohem pravděpodobnější je ale varianta, že se obě firmy domluví na licenčních poplatcích.

Vyvstává však otázka, jak se nyní Nokia zachová k ostatním výrobcům. Patent  EP 1 246 071 porušují totiž v podstatě všechny prodávané přístroje s operačním systémem Googlu.

Ten do celého sporu ale zatím nezasáhl.

HTC

 

Zdroj: FossPatents

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře