HTC prodává jeden ze svých závodů, peníze investuje do rozvoje VR


HTC prodává jeden ze svých závodů, peníze investuje do rozvoje VR

Společnost HTC se dlouhodobě nemůže prosadit na trhu s chytrými telefony. Důvodem je nedostatek inovací a s tím spojený slabý zájem spotřebitelů o její modely, což vede dlouhodobě k neuspokojivým finančním výsledkům. Firma proto nyní přistoupila k prodeji jedné ze svých továren.

O odprodeji šanghajského podniku, kde se vyrábí smartphony, informuje server GSM Arena, který zároveň tvrdí, že novým majitelem se stane firma Xingbao Information Technology (XIT). Cena obchodu má dosahovat 85 milionů eur, v přepočtu 2,29 miliardy korun.

HTC získané finanční prostředky plánuje investovat v oblasti virtuální reality, kterou vidí jako strategickou pro svou další budoucnost a kde se snaží prosadit se svým headsetem Vive.  Na distribuci chytrých telefonů s logem HTC odprodej továrny vliv mít nemá.

Zdroj

The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.