Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyHTC představilo monstrum! Přerostlý smartphone J Butterfly s Full HD displejem

HTC představilo monstrum! Přerostlý smartphone J Butterfly s Full HD displejem

Jedno z nejvýkonnějších mobilních zařízení na světě vyrobilo HTC. Tchajwanský výrobce představil na japonském trhu model J Butterfly, který má pětipalcový displej se superjemným rozlišením, čtyřjádrový procesor a operační systém Android 4.1 Jelly Bean.

Už vzhledem k rozměrům je zřejmé, že novinka nebude pro každého. Rozměry telefonu jsou 71 × 143 × 9,1 mm, hmotnost včetně akumulátoru 140 gramů. Obrazovka nabobtnala do monstrózní úhlopříčky pět palců a je vyráběna technologií Super LCD 3. Superjemné rozlišení 1920 × 1080 pixelů znamená extrémní jemnost 440 obrazových bodů na palec – PPI.

J Butterfly bude mít výkonu na rozdávání. Jeho srdcem je totiž čtyřjádrová SoC jednotka Snapdragon S4 s nominální frekvencí 1,5 GHz. Dostatek bude i paměti RAM, zastoupena je kapacitou 2 GB.

V těle telefonu je zabudován slot na micro SD karty, což je příjemné. Základní 16GB úložiště, které ne každému musí dostačovat, můžete rozšířit o dalších 64 GB.

Na zadní straně telefonu je umístěný fotoaparát s rozlišením osm megapixelů a světelností f/2.0. Samozřejmostí je přisvětlovací LED, kterou oceníte při focení v šeru. Pro videohovory je připravena přední 2,1Mpx kamerka.

Akumulátor má kapacitu 2020 mAh. Zda dokáže vydržet pohánět telefon alespoň den si netroufáme odhadnout. HTC jde s trendem posledních měsíců ? model J Butterfly je vodotěsný. Japonci tuto vlastnost u spotřební elektroniky ve velkém žádají.

Smartphone J Butterfly se bude prodávat pouze v Japonsku. Zdali HTC připravuje také mezinárodní verzi stále nevíme.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Butterfly/“/]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře