Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyHTC představilo dvoujádrový smartphone střední třídy Desire 601 a levný model Desire...

HTC představilo dvoujádrový smartphone střední třídy Desire 601 a levný model Desire 300

Společnost HTC představila celou řadu novinek ve svém produktovém portfoliu. Rozšíření se dočkala rodina telefonů řady Desire. Smartphone Desire 601, který nabídne přijatelnou cenu, míří do střední třídy. Druhý představený model, Desire 300, je určen hlavně začátečníkům ve světě chytrých telefonů.

HTC Desire 601 cílí především na méně náročné uživatele. Telefon disponuje 4,5palcovým qHD displejem, dvoujádrovým procesorem Snapdragon 400 s frekvencí 1,4 GHz a 1GB pamětí RAM, podporuje také sítě LTE.

Interní paměť má velikost 8 GB a dá se rozšířit o dalších 64 GB pomocí micro SD karty. Modelu Desire 601 nechybí ani nejnovější prostředí Sense 5 s personalizovanou domácí obrazovkou  BlinkFeed. Zadní fotoaparát má rozlišení pět megapixelů i funkci Zoe spolu s možností vytvářet video Highlights.

Díky tomu lze pořizovat fotky ve formě živých třísekundových videí nebo seskládat půlminutové video z více pořízených fotografií a videí, doplněné o hudbu z přednastavených témat. Tento telefon je také vybaven dvojicí stereo reproduktorů BoomSound umístěných na přední straně.

Naproti tomu telefon pro úplné začátečníky Desire 300 nabízí 4,3palcovou obrazovku s nadstavbou Sense 5 a dvoujádrový procesor Snapdragon o taktu 1 GHz. Rozlišení je 480 × 800 obrazových bodů. Kapacita paměti RAM je 512 MB a vestavěnou uživatelskou paměť o velikosti 8 GB bude možné zvětšit pomocí paměťových karet.

HTC informuje, že o ceně a dostupnosti modelů HTC Desire 601 a Desire 300 v České republice nás bude včas informovat.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/htcphones/“/]

Zdroj: TZ HTC

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře