Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyHTC pracuje na nástupci smartphonu One V s krycím názvem Proto

HTC pracuje na nástupci smartphonu One V s krycím názvem Proto

I přesto, že HTC ještě nedávno tvrdilo, že se letos zaměří na uvádění menšího počtu kvalitnějších zařízení, svým slibům nedostojí. Na webu se totiž objevily spekulace o novém modelu s názvem Proto ? mírně vylepšeném bratříčkovi prodejně neúspěšného telefonu One V.

Tchajwanský výrobce, který byl kvůli katastrofálním prodejům nucen uzavřít své pobočky v Jižní Koreji, se rozhodl mobilní telefon lehce upravit a vydat jej znovu pod jiným názvem. Chytré, doufejme však, že uživatelé tuto lest prohlédnou.

V nitru HTC Proto tepe dvoujádrový procesor (MSM8225) s taktem 1,0 GHz. Interní úložiště má kapacitu 4 GB, dále jej však lze rozšířit pomocí microSD karet.

Displej je čtyřpalcový a vyroben technologií Super LCD ? jeho rozlišení je WVGA 800 × 480 pixelů, které už dnes nikoho neoslní. Snímač zadní kamery má rozlišení pětmegapixelů.

Tento mobilní telefon se na trh dostane na podzim. HTC jej chce uvést ještě před nejvýdělečnějším období v roce ? Vánoci.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře