Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyHTC pomalu umírá, meziroční zisk za listopad je nižší o 27,1 %

HTC pomalu umírá, meziroční zisk za listopad je nižší o 27,1 %

Společnost HTC zveřejnila hospodářské výsledky za listopad, ve kterém vykázalo zisk 522 milionů dolarů. To znamená meziměsíční nárůst o 3,2 procenta, v meziročním srovnání jde ale o propad o 27,1 procenta. Kdysi populární výrobce tak pokračuje v masivním propadu.

Dle analytiků stojí za slabými hospodářskými výsledky HTC především nižší poptávka po jeho produktech ve Spojených státech a Evropě, kde spotřebitele raději dají přednost výrobkům jiných značek.

Letošek nemohl pro dřívevelmi populárního výrobce dopadnout hůře. Příští rok, zdá se, bude pro HTC klíčový a bude proto zajímavé sledovat, zda se firmě podaří nepříznivý trend, kdy ji klesají dlouhodobě zisky i příjmy, obrátit.

Asi největší potíží HTC je konkurence a to především v kategorii těch nejlepších přístrojů. Propady v prodejích totiž HTC zaznamená téměř pokaždé, když jeho úhlavní konkurenti uvedou nové modely.

V posledním čtvrtletí letošního roku by HTC mělo prodat až 5,2 milionu zařízení.

HTC

 

Zdroj: GSMArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. Nechápu, proč se pořád všichni diví propadům zisků. To si myslí, že si lidé budou kupovat každý měsíc nový mobil?

    • Nikdo se tomu už nediví, spíše jen smutně konstatuje. Zatímco Nokia se z nejhoršího, zdá se, vyhrabala, HTC se stále nemůže nakopnout. Nepomohlo ani uvedení One, One max a ani Iron Man Downey jr.. Co víc zákazníci chtějí?

      • Ja som si to tiež povedal 🙁 Veď robia kvalitnejšie a krajšie výrobky ako iný…. majú meno majú veľmi dobrú nadstavbu sense….. ja tiež neviem čo už viac treba 🙁 Je to škoda ja sám HTC mám.. a to One X .. A budúci rok opäť presedlávam na niečo nové samozrejme asi to bude opäť HTC. Buď One alebo niečo nové (M8 pravdepodobne).

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře