Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyHTC One (2014) dostane QHD displej a dva fotoaparáty

HTC One (2014) dostane QHD displej a dva fotoaparáty

Na jaře uplyne rok od uvedení top modelu HTC One. Není proto žádným překvapením, že tchajwanská firma už nějakou dobu chystá jeho nástupce. Ten má mít opět hliníkové tělo. Nově pak nabídne superjemný displej s QHD rozlišením. Vylepšený bude i fotoaparát.

Podle dostupných fotografií je zřejmé, pokračovatel se po stránce designu od originálu příliš lišit nebude. Tělo bude opět vyrobeno z hliníku. Mírně však nabobtná displej, jeho úhlopříčka se má zastavit minimálně na 5 palcích. Rozlišení bude 1440 × 2560 pixelů.

Hnacím motorem chystané novinky se stane Qualcomm Snapdragon 805 a paměť RAM by mohla mít kapacitu 3 GB. Pro řadu potenciálních zákazníků bude asi klíčové, zda HTC u svého hlavního modelu bude nadále ignorovat paměťové karty. Vše ale nasvědčuje tomu, že tentokrát slot nebude chybět.

Fotoaparát bude znovu ultrapixelový. Na zadní straně se ale nyní budou nacházet dva snímače, alespoň to tvrdí respektovaný server Bloomberg. To by mělo vylepšit automatické ostření, kvalitu obrazu a hloubku ostrosti – fotografie by měly být celkově mnohem kvalitnější.

Nástupce modelu One nese kódové označení M8 a představen by měl být příští měsíc na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně.

gsmarena_001Zdroj: GSMArena

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře