Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyHTC odpočítává dny do premiéry One 2014. Tiskovou konferenci bude streamovat živě

HTC odpočítává dny do premiéry One 2014. Tiskovou konferenci bude streamovat živě

Na webu HTC se objevil odpočet do premiéry nového špičkového smartphonu One 2014. Mediální akce je naplánována na 25. března a uskuteční se v Londýně. Tchajwanský výrobce ji tentokrát bude streamovat živě.

Přestože do tiskové konference ještě několik dní zbývá, díky Čínskému telekomunikačnímu úřadu známe oficiální specifikace nového špičkového smartphonu už nyní.

Displej nového One zůstává věrný Full HD rozlišení 1 080 × 1 920 pixelů. Původní model má 4,7palcový displej, u novinky povyrostl na pět palců. Jak je už delší dobu známo, telefon bude mít dva fotoaparáty. Jeden má rozlišení 16 megapixelů, druhý fotoaparát je čtyřmegapixelový.

One 2014 dále používá čtyřjádrový procesor s taktem 2,26 GHz, takže o výkon mít nouzi nebude. Kapacita paměti RAM je 2 GB. Oproti předchůdci je potěšitelná přítomnost slotu pro paměťové karty. Ty mohou mít kapacitu až 64 GB. Android je reprezentuje verze 4.4.2 KitKat.

Nové HTC podle dostupných informací půjde hned po představení do prodeje. Cenu prozatím neznáme. Snad  nebude tak vysoká jako v případě Galaxy S5.

htc

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře