Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyHTC neuhlídalo další špičkový mobil. Jmenuje se DIx, má superjemný displej a...

HTC neuhlídalo další špičkový mobil. Jmenuje se DIx, má superjemný displej a čtyřjádrový procesor

Společnost HTC připravuje přerostlý smartphone s Androidem, jehož výbava nabídne špičkové parametry. K jeho přednostem má patřit velký pětipalcový displej s Full HD rozlišením a čtyřjádrový procesor Snapdragon S4. Nový model se nejprve objeví na americkém trhu, později se dočkáme i verze pro Evropu.

Novinka HTC má údajně krycí název DIx (Droid Incredible X?) a pouzdro, které kombinuje černou a rudou barvu. Velký displej má jemnost 480 ppi (bodů na čtverečný palec).

Základní uživatelská paměť nabídne velikost 16 GB, bohužel ji ale nebude dále možné rozšířit paměťovými kartami microSD. Operačním systémem bude nejnovější verze Androidu 4.1 doplněná o grafickou nadstavbu Sense.

HTC svůj našlapaný model možná představí již 19. září na tiskové konferenci, kde ukáže novinářům první smartphony s platformou Windows Phone 8.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře