Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyHTC neplánuje ukončit výrobu chytrých telefonů

HTC neplánuje ukončit výrobu chytrých telefonů

Přestože prodeje HTC nejsou dlouhodobě dobré a vývoj na poli smartphonů zatím nenasvědčuje tomu, že se to brzy změní, firma s výrobou chytrých telefonů zdaleka nekončí. Podnik ještě do konce letošního roku uvede do prodeje minimálně jednu novinku.

O tom, že HTC definitivně vzdá vývoj a výrobu smartphonů a začne se primárně věnovat virtuální realitě, se spekuluje již delší dobu. Chmurné předpovědi se ale zatím nenaplní. Firma plánuje, že ještě letos uvede vylepšenou verzi modelu U12 Life, která nabídne kombinaci 6 GB RAM a 128 GB, namísto momentálně prodávané varianty s 4 GB a 64 GB. V prosinci se do prodeje navíc dostane i první blockchainový smartphone Exodus 1.

Další chytré telefony HTC představí v příštím roce. Do svých nových produktů výrobce přitom integruje moderní technologie jako AI, VR/AR, blockchain a také podporu sítí páté generace 5G, aby v silné konkurenci uspěly.

Aktuální vlajkovou lodí v portfoliu HTC je špičkový U12+ s osmijádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 845, 6 GB RAM a duálním fotoaparátem na předním a zadním panelu.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře